Nové formy vzdelávania advokátov a koncipientov

Vzdelávanie on-line, webináre, e-learning. Aj pre nás ešte pred koronakrízou pojmy, o ktorých sme počúvali, že je v pláne ich uviesť do života a že sa na tom postupne pracuje, ale zároveň stále pojmy neuchopiteľné.

webinar-4489399_640.jpgzdroj: pixabay.com

Nástup celosvetovej pandémie na jednej strane mnohé procesy spomalil a zastavil, na strane druhej však bolo potrebné zareagovať a iné procesy urýchliť. Každoročne komora organizuje množstvo vzdelávacích podujatí. Či už ide o dobrovoľné vzdelávanie advokátov realizované ako letný a zimný seminár advokátov, semináre pre advokátov organizované na regionálnej úrovni, alebo povinné vzdelávanie koncipientov formou hlavných „veľkých“ seminárov a praktických „malých“ seminárov.

Z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu COVID-19 sme museli všetky podujatia plánované na jarné mesiace tohto roku zrušiť. Vzdelávanie svojich členov berieme ako jednu zo základných úloh SAK a uvedomujeme si aj, že absolvovanie povinného vzdelávania koncipientov je podmienkou pre ich prístup k advokátskej skúške. Komora sa preto už v prvých týždňoch obmedzení naplno pustila do prípravy dištančných foriem vzdelávania.

Prvou „lastovičkou“ bol webinár „Rozhodcovský súd SAK a výhody obchodnej arbitráže“, na ktorom sme už 17. apríla odskúšali systém a v mesiaci máj sme webináre spustili naplno. Na technické zvládnutie bolo potrebné zabezpečiť hardvérové aj softvérové vybavenie, ako aj zaškolenie zamestnancov a lektorov.

Aj keď všetci dúfame, že sa spoločenská situácia čoskoro obráti k normálnemu spôsobu fungovania a bude možné sa znovu stretávať a organizovať vzdelávacie podujatia aj „po starom“, tieto formy vzdelávania určite majú miesto v modernom systéme vzdelávania a plánujeme ich využívať aj naďalej.

Ďalšie webináre sú naplánované vždy na stredu a informácie o nich zverejňujeme na všetkých komunikačných kanáloch komory, teda na webe SAK, LinkedInovom profile, Twitteri, v Bulletine SAK, rovnako ich zasielame všetkým advokátom mailom. Webináre sú zatiaľ bezplatné.

Harmonogram a obsahovú náplň vzdelávacích podujatí nájdete TU.


Zdroj: SAK

ilustračné foto: pixabay.com

Tlačiť
Diskusia neobsahuje žiadne príspevky
Právnik od roku Reagovať