Doing Business v Európskej únii 2018: Vyhodnocovanie regulácií podnikateľského prostredia

Svetová banka zverejnila slovenskú verziu správy Doing Business v Európskej únii 2018: Česká republika, Chorvátsko, Portugalsko a Slovensko, ktorá bola pôvodne zverejnená (v anglickom jazyku) v júli 2018. Táto správa sa zameriava na to ako je podnikateľské prostredie ovplyvňované právnou reguláciou a fungovaním štátnych orgánov.

Správa vyhodnocuje reguláciu podnikateľského prostredia a jej vplyv na miestnych podnikateľov v piatich mestách na Slovensku: v Bratislave, Košiciach, Prešove, Trnave a Žiline. V správe podrobne analyzujeme príslušné predpisy pre päť stupňov životného cyklu malých až stredne-veľkých, domácich firiem: založenie spoločnosti, vybavenie stavebného povolenia, zaistenie a spoľahlivosť dodávok elektrickej energie, prevod vlastníctva nehnuteľnosti a vymáhanie zmluvnych záväzkov na okresnom sude.

Doing Business meria aspekty regulácie, ktoré umožňujú alebo sťažujú podnikateľom v začatí, prevádzkovaní alebo rozširovaní podnikania – a poskytuje odporúčania a osvedčené postupy na zlepšenie podnikateľského prostredia.

Celá správa v slovenskom jazyku je dostupná na stránkach Svetovej banky TU

ilustračné foto: pixabay.com

PRINT
PRINT
Diskusia
Pridať nový príspevok
|právnik od roku
Portál Ulpianus
Kontakt
Partnerom projektu je:

SPOLUPRACUJEME S: